"> ...
  • Anasayfa
  • https://www.facebook.com/kumas.alim.359126
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905357186113
  • https://www.twitter.com/@cahilchela1
  • https://www.instagram.com/yagmurtekstil44
  • https://www.youtube.com/channel/UCi0daJ3TF0oBA-UT6xE7ODA
ürünler
Linkler
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam253
Toplam Ziyaret625739

Zeytinburnu kumaşçılar yol tarifi ;05357186113

Zeytinburnu kumaş toptancıları,zeytinburnu penye kumaş,zeytinburnu parça kumaş satanlar,zeytinburnu kumaş pazarı nerede,zeytinburnu döşemelik kumaş,Zeytinburnu kumaş satanlar,


Zeytinburnu parça kumaş satan,Zeytinburnu kumaş alanlar,Zeytinburnu kumaş alan,Zeytinburnu kumaşçılara nasıl giderim,Zeytinburnu kumaşçılar nereye yakın, zeytinburnu kumaş toptancıları,zeytinburnu penye kumaş,zeytinburnu parça kumaş satanlar,zeytinburnu kumaş pazarı nerede,zeytinburnu döşemelik kumaş,Zeytinburnu kumaş satanlar,Zeytinburnu parça kumaş satan,Zeytinburnu kumaş alanlar,Zeytinburnu kumaş alan,Zeytinburnu kumaşçılara nasıl giderim,Zeytinburnu kumaşçılar nereye yakın,


zeytinburnu parti kumsaşçılar, stok parti kumaş, stok kumaşçı, kumaşımı satmak istiyorum, kumaşımı kime satabilirim, kumaş özellikleri, kumaş alan, satenkumaş alan, şifon kumaş alan, ikinci el kumaş alan, yenibosna parti kumaş, kaşe kumaş alan, krep kumaş alan, kadife kumaş alan, süprem kumaş nedir, kumaş yıkama işlemeli nasıl yapılır, transfer baskı nedir, kumaş baskı , kumaş modelleri, kış modası, su itici kumaş, su geçirmez kumaş, ucuz kumaş nerden alınır, peşin kumaş alanlar, kumaş bozdurmak istiyorum, kumaşımı nakite çevirmek istiyorum,  Penye kumaş alım satımı, her türlü kumaş alınır. Penye kumaş, penye kumaş alanlar, penye kumaş alan yerler, penye kumaş alan firmalar, penye kumaş alımı yapanlar, penye kumaş satın alanlar, penye kumaş kim alır, penye kumaş alan kumaşcılar, penye kumaş alan

Zeytinburnu kumaş alan tekstil firmaları, 05357186113, zeytinburnu parti kumaşçılar, zeytinburnu parti kumaş alım satımı ...

Zeytinburnu Kumaşçılar Yol Tarifi.

Toplu giysi üretiminde hacimli kumaş satın alıyor. Konfeksiyon fabrikaları, stil ihtiyacına göre bitmiş kumaşlar satın alıyor. Bir siparişin (stilin) ​​toplam kumaşları, her kumaş rulosu belirli bir kumaş uzunluğuna kadar içerebildiği için birçok rulo halinde gelir. İkinci olarak, boyama ve terbiye gibi kumaşların yaş işleme tabi tutulması, makine kapasitesine göre toplu olarak yapılır. Sonuç olarak, iki farklı kumaş grubu arasında renk varyasyonu olma olasılığı vardır. Kumaş büzülmesi, GSM ve kumaş genişliği gibi diğer kumaş nitelikleri (fiziksel özellikler), ıslak işlemden ve dokuma işleminden dolayı partiden partiye (rulodan ruloya) değişebilir.

Bu makale aşağıdaki konuları kapsayacaktır

Kumaş gruplaması nedir?

Kumaş gruplaması neden gereklidir?

Kumaş gruplaması için genel kurallar

Kumaş gruplaması nedir?

Şifon Kumaş Alan.Şifon kumaş alan

Toplu kumaşlar sipariş ederken, farklı uzunluklarda, farklı tonlarda, farklı büzülme seviyelerinde ve farklı genişliklerde birçok rulo rulo kumaş alan yerler elde edersiniz. Kumaş ve kesim odası performansının daha iyi kullanılması için fabrikalar kumaşları ayırır ve bunları değişken parametrelere göre gruplandırır.

Zeytinburnu Kumaşçılar Yol Tarifi.  Öncelikle toplu taşıma ile Akşemseddin tramvay durağında inilmeli turnekelerden çıkarken dutluk camii levhası takip ediniz camii bulduğunuzda ki çok yakın Seyit nizam mahallesi, Balıklı çırpıcı Yolu sk, no:6/b  SORUNUZ. Her iki yerimizde camiye veya seyitnizam mahallesi muhtarlığına çok yakın yerimiz bu kadar basit veya www.partikumasalanlar.com  0535 718 6113  whatsapp iletişim kurunuz saygılar.

Ayrıştırma işlemi stok kumaş ruloları ve benzer kumaş özelliklerine ve fiziksel özelliklere göre gruplandırma işlemi kumaş gruplandırma olarak bilinir. Kumaş kullanımını maksimize etmek ve kesim süresini en aza indirmek için gruplama yapılır.

Kumaş gruplaması neden gereklidir?

İşte kumaşları gruplamak için birkaç neden

Farklı tedarikçilerden tedarik edilen kumaş kalitesini anlamak ve değerlendirmek.

Kumaşın tamamında kaç tane farklı grup ya da parti olduğunu bilmek. Kumaş gruplamasına göre kesim planı ve marker planı yapılabilir.

Kesme işlemi sırasında kumaş israfını en aza indirmek

Kalem verimliliğini artırmak ve sipariş sırasındaki kesim süresini azaltmak için.

Giysilerde gölge değişimini önlemek için

Rulolar arasında büzülme değişimi olduğunda, bir fabrika parti kumaş özelliklerini bilerek ve kumaş rulolarını ayrı ayrı keserek kontrol edebilir.

Kumaş gruplaması için genel kurallar

Burada aynı sipariş için satın alınan kumaşların gruplandırmasından bahsediyoruz. Bir stil oluşturmak için, tek bir kumaşa veya belki birden fazla kumaş tipine ihtiyacınız olabilir. Aşağıda, kumaş işlemenin yapıldığı temel parametredir. Bunların kumaş gruplandırması için temel kural olduğunu söyleyebiliriz.

1. Renkleri ve gölgeleri grup kumaşı

Bildiğiniz gibi, farklı renkteki bir giysi birinci kalite ürün değildir. Bir giyside gölge değişimi varsa, kusurlu bir giysi olarak kabul edilir. Bu nedenle, farklı renkteki giysi bileşenlerinin karışmasını önlemek için kumaşlar ayrı ayrı renklendirilir.

Gölge bandı kesimden önce hazırlanır. Bazen, kumaşın rengi, renk eşleşmesine tolerans göstermez. Bu gibi durumlarda, fabrikanın tüm renk bantlarının kesim için uygun olup olmadığını alıcıdan onay alması gerekir. Alıcı, tolerans dışında kalan kumaş gölgesini reddedebilir.

2.Kumaş büzülmesine göre gruplandırma.

zeytinburnu kumaş toptancıları,zeytinburnu penye kumaş,zeytinburnu parça kumaş satanlar,zeytinburnu kumaş pazarı nerede,zeytinburnu döşemelik kumaş,Zeytinburnu kumaş satanlar,Zeytinburnu parça kumaş satan,Zeytinburnu kumaş alanlar,Zeytinburnu kumaş alan,Zeytinburnu kumaşçılara nasıl giderim,Zeytinburnu kumaşçılar nereye yakın,

 Özel bükümlü kumaşlar tüm kumaşlarda büzülmeden kaçınılamaz. Kumaş parçası alanlar büzülmesini göz önünde bulundurmadan kumaşı keserseniz, giysi ölçümleri spesifikasyonların dışında olacaktır. Bir kumaş rulosunun kumaş büzülme yüzdesini biliyorsanız, büzülmeyi giysi düzenine ekleyebilir ve kumaşı uygun şekilde kesebilirsiniz. Bu, giysilerin yıkanmasından sonra beklenen ölçümle sonuçlanacaktır.

Büzülme çok yuvarlanabileceğinden, tüm spot kumaş lotları (rulo) için aynı büzüşmeyi desene ekleyemezsiniz. Kumaş büzülmesini önceden ayarladıysanız ve sıfır-sıfır büzüşmesi yaptıysanız, farklı kumaş büzülme seviyesi için gruplamaya gerek yoktur.

3. Kumaş genişliğine göre kumaş grubu

Yukarıda belirtildiği gibi, aynı stil için çeşitli genişliklerde kumaş ruloları alabilirsiniz. Böylece, kumaşların kesilebilir genişliği de değişecektir. Aynı katmandaki farklı kesilebilir genişlikteki kumaşları keserseniz ve işaretleyiciyi minimum parça kumaş genişliğine göre hazırlarsanız, kumaşları boşa harcıyorsunuz (kenar kaybı). Farklı kumaş alanlar genişlikleri için farklı bir işaretleyici oluşturarak genişlikte ekstra kumaş kullanabilirsiniz. Bu, daha iyi kumaş verimi verir ve giysi başına düşen kumaş tüketimini azaltır.

Kumaş grubunu, aynı zamanda kumaş genişliğine göre de yapmak zorunda olmanızın nedeni budur.