"> ...
 • Anasayfa
 • https://www.facebook.com/kumas.alim.359126
 • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905357186113
 • https://www.twitter.com/@cahilchela1
 • https://www.instagram.com/yagmurtekstil44
 • https://www.youtube.com/channel/UCi0daJ3TF0oBA-UT6xE7ODA
ürünler
Linkler
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam252
Toplam Ziyaret625738

Peluş kumaş nedir ? 05357186113 * peluş kumaş özellikleri nelerdir ?

Peluş kumaş nedir ? 05357186113 * peluş kumaş özellikleri nelerdir ?

Sıcak tutma özelliği ile diğer kumaş türlerine nispeten uzun tüylü olan pelüş kumaşlar genel olarak kış aylarında daha sık tercih edilmektedir. Peluş kumaşlar dokunulduğunda yumuşaklık hissi verir ve görsel anlamda sıcak bir etki yaratır. Bazı elyaflarla birlikte harmanlanır ve çoğu zaman giyim, ev tekstili ve oyuncak üretiminde karşımıza çıkarlar. Dayanıklı yapısı, kullanışlılığı ve konfor hissi ile tekstil sektörüne damgasını vuran peluş bu kumaşa hayranlık duyan pek çok kişi tarafından ilgi odağı olmaktadır. Peki, peluş kumaş nedir, özellikleri nelerdir? Peluş kumaş nasıldır?

Peluş üretimi peluş örgüsünü meydana getirmek için, peluş hava tutma ve oluşturma, düşürme görevini yerine getirebilen platinlerin bulunduğu özel olarak tasarlanan RL yuvarlak örme makinelerinde tek yüz işlenerek yapılmaktadır. Peluş kumaşla temas halinde yumuşaklık ve rahatlık sağlar. Ayrıca peluş kumaşlar görsel açıdan estetiktirler. Kumaşın yüzeyinde yoğun bir şekilde işlenmiş tüyler olsa da bu tip kumaşların yapısı belli bir boşluğa sahip olduğundan kumaş hava geçirgenliğine sahiptir. Özellikle peluş bir giysi rahatlığı ile tahrişe neden olmaz. Böylelikle "peluş kumaş nasıldır?" sorusunun yanıtını verdik. Peki, peluş kumaş nedir, peluş kumaş özellikleri ve fiyatları nelerdir? İşte bu gibi tüm sorularınızın yanıtları ile sizlerleyiz…


 peluş kumaş alım satımı ; 05357186113, peluş kumaş alınır


peluş kumaş, parti peluş kumaş, peluş kumaş alan particiler, peluş kumaş alım satımı, parti malı peluş kumaş alınır, peluş kumaş alan firmalar, peluş kumaş alım ilanları, miflon kumaş nedir, pelyuş kumaş özellikleri, peluş kumaş nereye satabilirim, peluş kumaş nasıl yıkanır, peluş kumaş nasıl ütülenir, kimler peluş kumaş alır, peluş kumaş fiyatları, peluş mont, peluş bebek, peluş ayı,  peloş kumaş alan kumaşçılar, ithal peluş alım satımı, stok fazlası peluş kumaş alanlar, stok peluş kumaş alınır, merter peluş kumaş alınır, istanbul peluş kumaşçılar, peluş kumaş nerede satılır, peluş kumaş fiyatları ,


PELUŞ KUMAŞ NEDİR?

Peluş kumaşlar genellikle polyester, akrilik ve poliproplen gibi sentetik elyaflara ek olarak pamuk ve yün gibi doğal elyaflarla da hazırlanabilirler. Uzun ve kısa tüyleri bulunan kumaşlar peluş kumaş olarak adlandırılır. Yaz ayı için kullanıma uygun olmayan peluş kumaşın %100 pes özelliği bulunur. kışlık şal, pijama, kabanlarda sık karşımıza çıkan peluş kumaş, aynı zamanda tüylü eşyaların sık kullanıldığı maksimalist bir ev dekorunu tamamlamaya yardımcı olabilir.

PELUŞ KUMAŞ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Çoğu zaman modakrilik ve akrilik gibi elyaflarla hayvan postunun taklit edilidiği örme kumaşlar olan peluş kumaşlar havlu, çorap, günlük giyimde de kullanılmaktadır. Zeminlerde peluş yapımı halılar tıpkı giyimde olduğu gibi yumuşaklık ve rahatlık etkisi yaratır. Peluş kumaşın özellikleri nelerdir sorusunun yanıtını ise aşağıdaki gibi verebiliriz:

 • Yumuşak dokunuşa sahiptir.
 • Hava geçirgenliği ile cildin nefes almasına engel olmaz.
 • Tulum v.b giysilerle özellikle küçük çocukları sıcak tutmaya yardımcı olur.
 • Peluş kumaştan elde edilen, eldiven, şapka ve şallar kış aylarında mükemmel bir şekilde korur.
 • Ev tekstilinde zemin, kırlentler ve çeşitli aksesuarlarda kullanıldığında şık ve etkili bir görünüm kazandırır.
 • Yumuşak hissi ile hassas ciltler için idealdir.

PELUŞ KUMAŞ FİYATLARI NEDİR?