"> ...
  • Anasayfa
  • https://www.facebook.com/kumas.alim.359126
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905357186113
  • https://www.twitter.com/@cahilchela1
  • https://www.instagram.com/yagmurtekstil44
  • https://www.youtube.com/channel/UCi0daJ3TF0oBA-UT6xE7ODA
ürünler
Linkler
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam252
Toplam Ziyaret625738

Kumaşlar Nasıl Yıkanır? | 0535718 61 13 | Yün Kumaş Nasıl yıkanır ? Kumaş | Parti Kumaş Alan | Stok Kumaş | Parça Kumaş |

Kumaşlar Nasıl Yıkanır? 05357186113 Kumaş nasıl ütülenir ? Yün kumaş nasıl yıkanır ? 

Kumaş Nasıl Yıkanır? Akrilik Acryl, yün kütlesi ve eliyle yumuşak ve lüks bir kumaştan yapılmış bir kumaş türüdür. Yıkama: Akril makinede veya elde yıkanabilir. Akrilik giysileri çamaşır makinesinde yıkarken, ılık su kullanın ve son durulama işlemi sırasında bir yumuşatıcı ekleyin. Yumuşatıcı, elektriği azaltacak ve statik bir eli önleyecektir. Çok narin akrilik giysiler ılık suda elde daha iyi yıkanabilir.

 kumaş nasıl yıkanır ; kumaş nasıl ütülenir, yün kumaş nasıl yıkanır

AKRİLİK KUMAŞ NEDİR? BURDAN OKUYUNUZ

Kaşmir Kaşmir, ekstra hassas bakım gerektiren lüks bir kumaştır. Yıkama: Kaşmir giysileri asla çamaşır makinesine veya kurutucuya koymayın, ılık suda çok yumuşak bir deterjan veya şampuan kullanarak elle yavaşça yıkayın. Köpüğü kumaşa nazikçe uygulayın ve ılık suyla iyice durulayın. Orijinal şeklini kaybedebileceği için malzemeyi sıkmayın veya bükmeyin. Kurulama: Kaşmir kumaş alan kuruturken giysideki fazla suyu yavaşça sıkın. (yine: sıkmayın veya bükmeyin). Giysiyi temiz bir havlunun üzerine koyun, orijinal şekline göre ayarlayın ve ortada kaşmir olacak şekilde havluyu jöle rulo şeklinde sarın. Havluya basınç uygulayın ve havayla kurutmayı bitirmek için başka bir temiz kuru havlu üzerine öğeyi tekrar düz bir şekilde açın.

 Kumaş | Parti Kumaş Alan | Stok Kumaş | Parça Kumaş

Önemli not: Parça Kaşmir giysilerinizi asla bir askıya asmayınız çünkü şeklini kaybedecektir. Bunun yerine, ürün tamamen kuruduğunda yavaşça katlayın ve kullanıma hazır olana kadar bir çekmecede düz bir şekilde yatırın. Önemli not: – Ayrıca, dokuma kaşmir gibi bazı parti kaşmir eşyaların yalnızca kuru temizleme olduğunu unutmayın. Bakım etiketinizi dikkatlice kontrol edin ve yalnızca kuru temizleme yapılmış kaşmir bir ürünü asla yıkamaya çalışmayın. Kadife Kadife alanlar uzunlamasına uzanan nervürlü bir kestirme ile ağır pamuklu bir kumaştır.
Yıkama: Kadife normal bir pamuklu kumaş gibi yıkanabilir. Ancak nervürlü kestirmeyi ezmemek için ütü yapmaktan kaçının. Pamuk Pamuk kumaş alanlar kolayca yıkanabilen doğal bir kumaştır. Pamuk yüksek sıcaklıklara dayanabilir: kaynar su bile elyafa zarar vermez!

05357186113 her çeşiyt kumaş alınır satılır 

Yıkama: Bu nedenle her türlü deterjan kullanılarak yüksek sıcaklıklarda yıkanabilir. Beyaz pamuklar, inci beyazı rengini korumak için nazikçe çamaşır suyu ile yıkanabilir. Kurulama: Yıkandıktan sonra daha yüksek sıcaklıkta makinede kurutulabilirler. Bununla birlikte, pamuğun kolayca kırışmaya meyilli olduğunu unutmayın. Bu nedenle ütülenmesi gerekir. Polar Parça Polar, soğuk hava giysilerinin yapımında kullanılan modern bir sentetik malzemedir. Yıkama: Polar satın alan giysiler orta sıcaklıkta yıkanabilir ancak programlanan yıkama bittikten hemen sonra çamaşır makinesinden çıkarılmalıdır. Bu, keçenin kabarık karakterini korumak ve matlaşmayı önlemek için önemlidir. Kurulama: Bu aynı zamanda yapağı kurutucuda kurutulmamasının nedenidir; bunun yerine, harika görünmelerini sağlamak için bu giysileri kurutmak için asın. Deri Deri giysiler, uygun şekilde bakılırsa yıllarca dayanabilen zamansız parçalardır. İç etiketteki tüm bakım talimatlarını dikkatlice okuyun ve deri eşyalarınızın zarar görmesini önlemek için bu talimatları çok iyi izleyin.

Lekeler:

Genel olarak deri kumaştaki lekeler, kumaş nemli bir bezle hafifçe çırpılarak çıkarılabilir. Bu, kir ve toz gibi belirgin dış lekeleri çıkaracaktır. Daha yoğun lekeler için lekeli bölgelere bir deri temizleyici (su bazlı olmayan) püskürtebilir ve yumuşak bir bezle lekeyi nazikçe ovalayabilirsiniz. Hassas deriyi çizebilecek aşındırıcı bezler veya süngerler kullanmaktan kaçının. Yıkama: Bazı deri kaliteleri ılık su ve yumuşak sabunla elde yıkanabilir. Bulaşık yıkama sıvısı, deriye zarar verebilecek sert kimyasallar içermediğinden genellikle deterjan kadar işe yarar. Bunu yapmanın en iyi yolu, deri ceketi bulaşık deterjanı ile doldurulmuş küçük bir su küvetine batırmaktır. Lekeli alanları temizlenene kadar dairesel hareketlerle nazikçe ovalayın ve giysinizi kuruması için asın.

Önemli notlar: – Kumaşı sertleştirebileceğinden deri giysilerinizi asla bir ısıtıcının yanına asmayın. – Ceketinizin mükemmel şekilde formda kaldığından emin olmak istiyorsanız; her zaman profesyonel bir kuru temizleyiciye gidin. Keten Çoğu keten kumaş yıkanabilir; ancak her zaman emin olmak için etiketi kontrol edin. Yıkama: Keten giysinizi hafif sabun kullanarak elde yıkayın veya elde yıkama programında çamaşır makinesine koyun. Kurulama: Keten kumaşlar kolayca kırışır ve bu nedenle yatarak veya sarkıtılarak kurutulmalıdır.

KETEN KUMAŞ NEDİR? BURDAN BAKINIZ…

Lyocell / Tencel Lyocell veya Tencel genellikle makinede yıkanıp kurutulabilir.
Yıkama: Orta ateşte veya kalıcı pres ayarında durulamak ve tamburda kurutmak için yıkamak ve soğuk yapmak için sıcak bir ayar kullanın. Kurulama: Tencel eşyanızı kurutmayı seçerseniz, ilk kurutulduğunda yüzde 3’e kadar küçülebileceğini unutmayın. Önemli notlar: – Bazen Tencel kumaşları ipek benzeri bir yüzey oluşturmak için pamuk veya suni ipek ile karıştırılır. Bu giysiler el yıkama ve ip kurutma gerektirebilir. – Tencel kumaş alan yerler havada kurumaya bırakılırsa sertleşebilir. Kurutucunun içine yumuşak bir havluyla düşük sıcaklıkta koyarak yumuşatabilirsiniz. Modal Modal kumaşın hasar görmesini önlemek ve kumaşın esnek ve solmaz kalmasına yardımcı olmak için nazikçe temizlenmesi gerekir. İyi bakıldığında bu kumaş oldukça dayanıklıdır.

Yıkama: Bazı modal kumaş alanlar narindir ve soğuk suda hafif bir deterjanla elde yıkanmalı, suyu sıkmak için bir havluya sarılmalı ve ardından gölgede düz olarak kurutulmalıdır. Daha sağlam ürünler, soğuk suyla yumuşak bir döngüde yıkanabilir ve ardından kısa bir döngüde kurutulabilir veya kurumaya bırakılabilir. Lekeler: Modal kumaşta küçük lekeler oluşmuşsa, bunları elle ovma ve yumuşak bir deterjanla çıkarmak mümkün olabilir. Lekeleri çıkarmak için kumaş ıslatılmamalı veya kuvvetli bir şekilde ovalanmamalıdır. Bir leke ne kadar erken tedavi edilirse o kadar iyidir; Bir leke yepyeni olduğunda, soğuk suyla leke yapmak bazen lekeyi çıkarabilir, özellikle de lekenin kalkmasını teşvik etmek için hafif bir deterjan eklenirse. Kumaş kırışırsa düşük sıcaklıkta ütülenebilir. Matlaştırılmış kumaş, tek tek lifleri düzleştirerek parlaklığı geri kazanmak için ütülemeden yararlanabilir.

Önemli notlar: – Modal yüksek ısıda yıkanmamalı veya kurutulmamalı veya ağartıcı ve diğer sert temizleyicilere maruz bırakılmamalıdır. – Seyahat sırasında kırışmayı önlemek için modal giysiler katlanmanın aksine katlanabilir. Yuvarlanma ayrıca daha az yer kaplar ve bagajda daha fazla yer bırakır. – Modal giysiler askıda bırakılmamalıdır, çünkü uzun süre asılı kalması giysilerin deforme olmasına ve bazı liflerin kırılmasına, giysinin zayıflamasına ve elastikiyetinin bir kısmını kaybetmesine neden olabilir. Naylon Kumaş Satın Alanlar. Naylon, güçlü karakteri nedeniyle ceketlerimizde ve montlarımızda sıklıkla kullanılmaktadır. Yıkama: Naylondan yapılan çoğu ürün, düşük sıcaklıklarda makinede yıkanabilir ve tamburda kurutulabilir.

Kurulama: Ancak naylonun kurutma döngüsü sırasında statik hale gelebileceğini unutmayın. Yuvarlama işlemi sırasında özel kurutucu çarşaflar ekleyerek statik elektriği en aza indirin ve yuvarlama döngüsü tamamlanır tamamlanmaz naylon giysileri kurutucudan çıkarmayı unutmayın. Poliamid Poliamid kumaş, genellikle outdoor ve egzersiz kıyafetlerinin üretiminde kullanılır. Yumuşak pamuk hissine sahiptir, ancak pamuğun aksine su geçirmez ve nefes alabilir, bu da vücudunuzun rahat bir sıcaklığı korumasına ve nemi uzaklaştırmasına yardımcı olur. Kurulama: Poliamid kumaş çamaşır makinesinde yıkanabilir ancak sadece soğuk suyla yıkanmalıdır. Poliamid kumaş ağartıcı içermeyen bir çamaşır deterjanı kullanarak normal, soğuk suyla yıkama makinesi programında yıkayın. Çamaşır makinesi yoksa, kumaş soğuk suda elde yıkanabilir.

Kurutma: Kumaşın kurumasına izin verin. Kumaşı çekeceğinden kumaşı ısı kullanarak kurutmayın. Polyester Polyester kumaş alanlar kırışmaya dirençli ve böylece şeklini koruyan güçlü bir insan yapımı elyaftır. Yıkama: Polyesterden yapılan çoğu ürün makinede yıkanıp kurutulabilir. Ilık su kullanın ve son durulama döngüsüne bir yumuşatıcı ekleyin. Kurutma: Polyester giysiler düşük sıcaklık ayarlarında makinede kurutulabilmesine rağmen; Polyester giysinizi kurutmanın en iyi yolu, kuruması için asmaktır. Rayon Kumaş Kim Alıyor? Rayon, yumuşak ipeksi bir his veren güçlü, son derece emici bir kumaştır. Rayon kolayca kırışır ve ıslandığında gerilebilir ve yıkandığında büzüşebilir.

Yıkama: Bu nedenle, tüm yıkanabilir rayonları elle yıkayın. Islakken hasara karşı savunmasızdır, bu nedenle çamaşır makinesinin çalkalanması ona zarar verebilir. Suni ipek güçlü bir kumaş olmasına rağmen, şeklini ve parlaklığını korumak için biraz daha özen ve sevgiye ihtiyacı var. Rayonu asla sıkmayın, bükmeyin veya bir araya getirmeyin. Yavaşça sallayın ve kırışıklıkları ellerinizle düzeltin. Suni ipek bir kumaşı ütülemeniz gerekiyorsa, parlamasını önlemek için her zaman ters çevirin. Düşük ısı kullanın ve kırışmayı kolaylaştırmak için kumaş hala biraz nemliyken hafifçe bastırın. Önemli not: – Kumaşa zarar verebileceği için rayon giysileri kurutucuya koymayın. Saten Saten, onu çekici bir kumaş yapan yumuşak pürüzsüz bir yapıya sahiptir. Dayanıklılık ve temizleme seçenekleri arasında değişir. Öğeniz için doğru temizleme sürecini belirlemek için her zaman iç etikette bulunan bakım talimatlarını kontrol edin.

Yıkama: Saten ürünler elle veya çamaşır makinenizin hassas döngüsünde yıkanmalıdır. Soğuk su ve Woolite gibi yumuşak bir deterjan kullanın. Elde yıkarken, öğeyi yaklaşık 3 ila 5 dakika ılık suda bekletin. Köpüğü giysiye doğru yavaşça sıkın ve soğuk veya soğuk suyla iyice durulayın. Saten giysinizi şeklini kaybetmesine neden olacağından sıkmayın veya bükmeyin. Kurutma: Saten ürünleri kurutucuya koymaktan kaçının. Bunun yerine, ürünü temiz, kuru bir havlu üzerine düz bir şekilde yatırın ve havluyu jöle sarma tarzında yuvarlayın ve fazla suyu sıkmak için baskı uygulayın. Sarın, giysiyi çıkarın ve havayla kurutmayı bitirmek için güneşten veya aşırı ısıdan uzakta bir başka temiz, kuru havlu üzerine düz bir şekilde koyun. Önemli notlar: – Saten eşyaları asla sıcak suda yıkamayın. Sıcak suyla yıkama saten eşyalarınızı% 10 ila% 20 oranında küçültebilir. – Saten çamaşırlar orta / hafif bir ortamda buharsız ütülenebilir. Öğeleri hızlı hareketlerle içten dışa ütüleyin, ütünün herhangi bir noktada çok uzun süre kalmasına asla izin vermeyin saten kumaş satın alan. İpek İpek hassas bir kumaştır ve dikkatli kullanılmalıdır. Ancak temizlenmesi oldukça kolaydır. Doğal olarak kiri hızlı bir şekilde çıkarma eğilimindedir ve kalitesini korumak için her zaman kuru temizleme gerektirmez. Yıkama: İpek ürünleri çok soğuk suyla yavaşça elde yıkayın. Woolite gibi çok hafif bir deterjan uygulayın. (bu sabun, giysinin doğal yağlarının korunmasına yardımcı olacaktır). Tüm sabun artıkları temizlenene kadar ürünü soğuk suyla durulayın. İpeği yumuşak ve esnek tutmak için durulama suyuna birkaç damla saç kremi ekleyin. Kurutma: Suyu bir havluyla yuvarlayarak kumaşın dışına bastırın. Kumaşa zarar vereceği için bükmeyin veya sıkmayın. Islak giysiyi asın ve tamamen kurumasını bekleyin. İpek giysileri kurutmak için güneşe asmayın.

Önemli notlar:

Yalnızca kesinlikle gerekli olduğunda ütüleyin. Ütü ile kumaş arasında pres bezi bulunan soğuk bir ütü kullanın. İpek kumaşınızın üzerindeki etiket kuru temizlemeyi önermediği sürece kuru temizleme belirli ipek türlerini küçülteceğinden kaçınılmalıdır. Lekeleri temizlemek için limon suyu veya sirke kullanın, ancak renk haslığını test etmek için önce göze çarpmayan bir alanı test edin. Nazik olun – bu malzemenin küçülmesine neden olan yıkamanın yarattığı çalkantıdır. Yıkayıcı üzerindeki nazik döngü bile bu hassas kumaş için çok sert. – İpek doğal bir lif olduğundan, liflere zarar vereceğinden ağartıcı kullanmayın. – Alkol kumaşa zarar vereceği için saç spreyi ve parfümün ipek üzerine bulaşmamasına dikkat edin. Tayt / likra / elastan Spandeks, uzunluğunun birçok katı gerilebilen ve daha sonra orijinal uzunluğuna geri dönen, insan yapımı elastik tip bir elyaftır. Kurutma: Elde veya makinede yıkanan spandeksleri luke ılık suda. Kumaşa zarar vereceğinden, spandeks içeren hiçbir kumaşta klorlu ağartıcı içeren deterjanlar kullanmayın. Kurutma: Ya damla kurutun ya da düşük sıcaklık ayarlarını kullanarak makinede kurutun.

ESNEK KUMAŞ NASIL DİKİLİR? BURDAN OKUYUNUZ.

Süet Süet, postun alt tarafından oluşturulan bir deri türüdür. Kadifemsi bir dokunuş vermek için lifler parlatılır ve kaldırılır. Koruma ve dikkatli temizlik, süet ürünlerin güzel görünmesini sağlamanın anahtarıdır. İyi bir koruyucu sprey uygulayarak süet ürünlerinizi koruyarak başlayın. Lekeler: Leke temizliği, genel bir deri temizleyici yerine özellikle süet için tasarlanmış bir temizleyici kullanılarak evde yapılabilir. Kirdeki zemini gevşetmek ve bazı lekeleri çıkarmak için süet silgiler süet üzerine sürülebilir. Kuru bir havlu ayrıca kiri ve lekeleri temizlemeye de yarar. Gerekirse, süetteki lekeleri temizlemek için bir havlu üzerinde az miktarda sirke kullanmayı dene ama önce nokta testi yapmayı unutma. Az miktarda ovalayın ve ıslatmamaya dikkat edin. Kokuyu gidermek için öğenin hava almasına izin verin. Önemli notlar: –

Süet giysileri ütülemekten kaçının; ütüleme kumaşa zarar verebilir. Bunun yerine, süet giysinizi yastıklı bir askıdan asarak kırışıklıkların doğal olarak düşmesine izin verin. Ütülemeniz gerekiyorsa, soğuk bir ütü kullanın, ütü ile kumaş arasına ağır kahverengi bir kağıt torba yerleştirin ve çok hızlı ütüleyin. – Süet üzerinde su geçirmezlik maddesi olarak vazelin (yani vazelin) kullanmayın – kumaşı lekeleyecektir. – Süet kuruyup çatlayabileceğinden süeti plastik bir torba veya diğer hava almayan saklama çantalarında saklamayın. – Süet bir deri türüdür. Genel olarak, kapsamlı bir temizlik için süet giysilerin profesyonelce temizlenmesi en iyisidir. Tül Tül çok hassas bir kumaştır. Dikkatle taşınması ve yıkanması gerekir. Yıkama: Yalnızca tül çamaşır makinesinde kolayca yırtılacağı için elde yıkayın. Yalnızca sabun pulları veya yumuşak sabun kullanın ve suyun içinde yavaşça çalkalayın. Tülü ovalamayın veya sıkmayın.

Kurutma: Doğrudan güneş ışığından koruyun ve asla kurutmayın. Kadife Kadife giysinizin yıkanıp yıkanamayacağını görmek için daima etiketi kontrol edin. Kadife, bakımı kolay sentetik bir kumaştan ziyade pamuk veya ipek kökenli ise, kuru temizleme yapılması tavsiye edilir. Pamuk ve ipek kadifeler, evde yıkandığında şekilsiz kuruma ve harap görünme eğilimine sahip olabilir. Lekeler: Lekeleri her zaman yıkamadan önce uygulayın. Aksi takdirde, leke oturabilir ve kadifenin kestirmesini bozabilir. Ilık suyla nemlendirilmiş bir bez kullanın ve aşağı yukarı hareket ettirerek lekeyi nazikçe silin. Fazla suyu temizlemek için kuru bir bezle hafifçe vurun. Yıkama: Kadife asla makinede yıkanmamalı, yumuşak bir sabun kullanılarak elde nazikçe yıkanmalıdır.

Kurutma:

Kadife giysinizi düz bir rafa yerleştirerek damlayarak kurutun. Giysi, düz bir rafa yerleştirilmiş olarak damlatılarak kurutulmalıdır. Viskon Viskon, kimyasal olarak işlenmiş doğal liflerden oluşan yarı sentetik bir malzemedir. Yıkama: Viskon giysiler yumuşak bir deterjan kullanılarak elde yıkanabilir. Viskon kumaş satın alanlar giysilerinizi suya daldırın, hafifçe karıştırın ve birkaç dakika bekletin. Giysilerinizi sabunlu sudan çıkarın ve ılık suyla dikkatlice durulayın. Onları sıkmayın; ancak fazla suyu yavaşça sıkın. Elde yıkama tercih edilmekle birlikte viskon giysiler çamaşır makinenizde de yıkanabilir. Bu durumda, çamaşır makinenizi maksimum 40 ° C sıcaklıkta yumuşak bir yıkama devrine ayarlayın ve döngü biter bitmez viskon giysilerinizi çamaşır makinenizden çıkarın.

Kurutma: Giysilerinizi hala nemliyken yeniden şekillendirin. Bunları paslanmayan askılara asın veya kuruması için düz bir şekilde yatırın. Asla kuru viskonu yıkamayın.

 Yıkanmış keten kumaş desenli keten kumaş ham keten kumaş elbiselik pamuk keten kumaş elbiselik pantolonluk keten kumaş yumuşak keten kumaş elbiselik keten kumaş satın al keten kumaş nedir

Önemli notlar: – Yıkama işleminden önce viskon giysileri daima ters çevirin. Bu, yumuşak elyafın bozulmasını önleyecektir. – Makinenizin tamburlarını yarı yarıya giysilerle doldurun. Tam dolu viskon giysileri yıkarsanız, kırışmaları daha olasıdır. Yün Yün, bakımsız yıkanırsa kolayca şeklini kaybedebilir ve daha az belirgin hale gelebilir. Hepsinden kötüsü, sizi küçültebilir ve epeyce beden küçülür. Bu nedenle yünlü giysilerinize her zaman ekstra özen gösterin ve yünlü ürünün gerçekten yıkanması gerektiğinden emin olun. Pamuk ve insan yapımı malzemelerin aksine yünün sık sık yıkanmasına gerek yoktur. Sadece yün giysinizi giyimler arasında havalandırın. Yıkama: Yünlü giysilerin çoğu çamaşır makinesinde özel yün programında yıkanabilir. Bununla birlikte, giysinizi elde yıkamak her zaman daha yumuşak olduğu için tercih edilecektir. Yünlü giysinizin hoş ve yumuşak kalmasını sağlamak için yün yıkamak için özel olarak üretilmiş bir deterjan (woolite gibi) kullanın. Islak yünün çalkalanmasını önlemek için önce deterjanı suda çözün. Temelde ısı, çalkalama ve deterjan yünün düşmanlarıdır, bu yüzden kiri ıslatmayı ve durulamayı hedefleyin. Yünlü giysinizi yavaşça suyun altına itin ve köpüğü giysinin içinden yavaşça sıkın. Soğuk veya soğuk suyla iyice durulayın. Kurutma: Ürünü bir havlu üzerine koyarak ve jöle rulo şeklinde yuvarlayarak, sıkarak ve hafifçe bastırarak bir havluyla fazla suyu alın. Daha sonra açın ve kuruması için temiz havada bırakın. Islak kumaş esneyeceğinden ve şekli gevşeyeceğinden yün giysinizi kurutmak için asla asmayın. Bunun yerine yünlü giysilerinizi istediğiniz şekilde düz olarak kurutun. Daha fazla bakım bilgisi mi arıyorsunuz?

AKRİLİK KUMAŞ NASIL YIKANIR AKRİLİK KUMAŞ YIKMA KAŞMİR NASIL YIKANIR MODAL KUMAŞ NASIL YIKANIR SATEN KUMAŞ NASIL YIKANIR VİSKON KUMAŞ NASIL YIKANIR YÜN KUMAŞ NASIL YIKANIR YÜN KUMAŞ YIKAMA