"> ...
  • Anasayfa
  • https://www.facebook.com/kumas.alim.359126
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905357186113
  • https://www.twitter.com/@cahilchela1
  • https://www.instagram.com/yagmurtekstil44
  • https://www.youtube.com/channel/UCi0daJ3TF0oBA-UT6xE7ODA
ürünler
Linkler
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret630791

Gabardin Kumaş Nedir? Özellikleri Nelerdir? Kumaş Alınır.

Gabardin Kumaş Nedir? Özellikleri Nelerdir? Kumaş Alınır. Parti gabardin kumaş alınır.Parti malı gabardin kumaş alanlar 

gabardin kumaş fiyatları,gabardin kumaş terletir mi,gabardin kumaş kırışır mı,gabardin kumaş nerelerde kullanılır,gabardin kumaş sıcak tutar mı,gabardin kumaş hangi mevsimde giyilir,gabardin kumaş pardesü,gabardin kumaş pantolon,gabardin kumaş esner mi,gabardin kumaş esnek mi,gabardin kumaş nasıl dikilir,
Gabardin Kumaş Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Şık kıyafetler giyiyorsanız, o zaman kumaş kesinlikle öncelik listenizde. Farklı kumaşlar pamuk, naylon, suni ipek, polyester vb. İçerir. Kumaşlar, giyimin konfor faktörünü ve hissini tanımlar. Bir seçim göz önüne alındığında, neden en iyisini seçmiyorsunuz ve aslında en iyi kumaşların karışımı için içeri giriyoruz. Gabardin, çoğunlukla yünden yapılmış, pamuk, ipek, naylon veya rayonla harmanlanmış kamgarn bir kumaştır. Takip eden bölümlerde, size gabardin kumaşı ile ilgili gerçekleri ve bunun birçok insan tarafından tercih edilmesinin sebebini anlatacağız.

 gabardin kumaş fiyatları,gabardin kumaş terletir mi,gabardin kumaş kırışır mı,gabardin kumaş nerelerde kullanılır,gabardin kumaş sıcak tutar mı,gabardin kumaş hangi mevsimde giyilir,gabardin kumaş pardesü,gabardin kumaş pantolon,gabardin kumaş esner mi,gabardin kumaş esnek mi,gabardin kumaş nasıl dikilir,,gabardin kumaş esnek mi,gabardin kumaş esner mi,gabardin kumaş fiyatları,gabardin kumaş hangi mevsimde giyilir,gabardin kumaş kırışır mı,gabardin kumaş nasıl dikilir,gabardin kumaş nerelerde kullanılır,gabardin kumaş pantolon,gabardin kumaş pardesü,gabardin kumaş sıcak tutar mı,gabardin kumaş terletir mi,kumaş

Tarihçe

‘Gabardine’ kelimesi , Orta Çağların erkekleri tarafından giyilen bir giyim eşyası olan gaberdine’den esinlenmiştir . Aynı zamanda çobanlar ve çiftçiler tarafından yazları serinlemek ve kışları ılık tutmak için giyilirdi. Aynı kıyafetler, tarafından giyilen resmi elbise olarak da adlandırılmıştır. Adı, 1879 yılında Thomas Burberry tarafından giysilerinde kullanılan yepyeni malzeme için kabul edildi ve 1888’de patentlendi. Orijinal kumaşın pamuktan yapılmış olmasına rağmen, bugün hem erkek hem de erkeklerde kullanılan bir pamuk veya polyester harmanından yapıldı.

Terim daha sonra yağmurluklara ve önlüklere de uygulandı. 50’li yıllarda erkekler için ceketler yapmak ve aynı zamanda doğanın daha sert unsurlarına karşı korumak için bir palto olarak kullanıldı. Tüm James Bond filmlerinde oyuncu Roger Moore tarafından giyilmesi çok popülerdi.

Özellikleri

Gabardin kumaş alım satımı ,gabardin kumaş alınır,gabardin kumaş alım satımı, Gabardin kumaş alanlar,  parti malı gabardin, gabardin kumaş fiyatları,gabardin kumaş terletir mi,gabardin kumaş kırışır mı,gabardin kumaş nerelerde kullanılır,gabardin kumaş sıcak tutar mı,gabardin kumaş hangi mevsimde giyilir,gabardin kumaş pardesü,gabardin kumaş pantolon,gabardin kumaş esner mi,gabardin kumaş esnek mi,gabardin kumaş nasıl dikilir,,gabardin kumaş esnek mi,gabardin kumaş esner mi,gabardin kumaş fiyatları,gabardin kumaş hangi mevsimde giyilir,gabardin kumaş kırışır mı,gabardin kumaş nasıl dikilir,gabardin kumaş nerelerde kullanılır,gabardin kumaş pantolon,gabardin kumaş pardesü,gabardin kumaş sıcak tutar mı,gabardin kumaş terletir mi,kumaş, gabardin alan, gabardin kumaş alan firmalar.

▶ Gabardin, kamgarn yünlere dayanan sıkı dokunmuş bir kumaştır. Örgü bir tarafta pürüzsüzdür ve farklı diyagonal sırtları ile diğer tarafta kaburga görünümlü bir görünüme sahiptir.

▶ Gabardin, şeklini korur ve kolayca kırışmaz ve dayanıklılığı ile dikkat çeker.

▶ Su geçirmezdir ve yağmurluk yapımında kullanılır.

gabardin kumaş fiyatları,gabardin kumaş terletir mi,gabardin kumaş kırışır mı,gabardin kumaş nerelerde kullanılır,gabardin kumaş sıcak tutar mı,gabardin kumaş hangi mevsimde giyilir,gabardin kumaş pardesü,gabardin kumaş pantolon,gabardin kumaş esner mi,gabardin kumaş esnek mi,gabardin kumaş nasıl dikilir,gabardin kumaş fiyatları,gabardin kumaş terletir mi,gabardin kumaş kırışır mı,gabardin kumaş nerelerde kullanılır,gabardin kumaş sıcak tutar mı,gabardin kumaş hangi mevsimde giyilir,gabardin kumaş pardesü,gabardin kumaş pantolon,gabardin kumaş esner mi,gabardin kumaş esnek mi,gabardin kumaş nasıl dikilir,Kullanımlar ve Özellikler

▶ Pamuklu gabardin, iş elbiselerinde cep kaplamalarının yapımında kullanılır.

▶ Ham kumaşlar için elyaf boyalı veya şerit veya ekose kumaşlar için iplik boyalıdır.

▶ Gabardin, tropikal bir kıyafet olarak kabul edilir ve her mevsimde kullanılabilir.

▶ Önlük, dimi giysiler, pantolonlar, yağmurluklar, trençkotlar ve pinaforlar gibi çeşitli kıyafetlerde kullanılır.

▶ Hafif gabardin kıyafet ve spor kıyafetleri için kullanılırken, ağır gabardin kıyafetler ve pantolonlar için kullanılır.

▶ Kompakt yapısı ve sert cilası sayesinde, temiz ve basit çizgilere sahip özel tasarımlarla en iyi şekilde çalışır.

Dezavantajları

▶ Gabardin kumaşı uzun süre kullanıldıktan sonra bir parlaklık geliştirir, bu yüzden el ile yıkamak daha iyidir.

▶ Bu kumaşların yapımında kullanılan boyalar, sadece bakımı zor olan kuru temizleme işlemlerini gerçekleştirebilir.

▶ Bazı gabardinler toz ve tiftiklere çok iyi direnç göstermez.

Bu sayede gabardin kıyafetler, konforun yanı sıra tarz sağlar ve kalabalıktan uzak durmak isteyip istemediğinizi seçmek için doğal bir kumaştır.