"> ...
  • Anasayfa
  • https://www.facebook.com/kumas.alim.359126
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905357186113
  • https://www.twitter.com/@cahilchela1
  • https://www.instagram.com/yagmurtekstil44
  • https://www.youtube.com/channel/UCi0daJ3TF0oBA-UT6xE7ODA
ürünler
Linkler
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam248
Toplam Ziyaret625734

İplik Alımı Yapanlar | 05357186113

İplik Alımı Yapanlar.Parti kumaş alanlar - yağmur tekstil, iplik alınır, iplik alan firmalar, iplik alım satımı 

Dikiş İplikleri ve Kullanımları

Farklı dikiş iplikleri ve kullanımları…
Çok çeşitli farklı iplikler mevcut olduğundan, özellikle dikiş konusunda nispeten yeniyseniz, iş için doğru ipliği bulmak olabilir.

Polyester, ipek ve pamuk iplikler arasındaki fark nedir ve ne zaman kullanılmalıdır? Her bir iş parçacığının faydaları nelerdir ve her şeyden önce iplik seçimi önemli mi?

Çok sayıda farklı iplik markası mevcuttur. Şahsen iplik alımı yapanlar ile çalışıyorum, ancak alternatif iplik şirketlerinin benzer seçenekler sunduğunu ve aynı kuralların geçerli olduğunu göreceksiniz.

Polyester ipliği ne zaman kullanmalıyım?

Polyester, gündelik ipliğinizdir, hem el hem de makine dikişi için çeşitli farklı projelerde kullanılabilir. Polyester ipliğin az miktarda “verimi” vardır ve bu nedenle streç ve örme kumaşlarla kullanıma uygundur. Güçlü ve dayanıklı olduğundan, çok fazla aşınma ve yıpranma alacak projelerde kullanılabilir. Genellikle en geniş renk aralığında bulunur.

Pamuk ipliği ne zaman kullanmalıyım?
Pamuk ipliği,% 100 pamuklu kumaş satın alanlar mükemmel bir şekilde eşlik eder ve bu nedenle en çok yama işi ve kapitone işlemlerinde kullanılır. Bazı dikiş uzmanları, kumaş ipliği içeriğiyle aynı ipliği kullanmanız gerektiğine inanır, bu nedenle pamuklu kumaş dikmek için pamuk ipliği kullanılması gerekir.

Spot iplik alanlar,spot iplik alan,spot iplik,spot dikiş ipliği,spot akrilik iplik,spot akrilik kumaş,akrilik iplik alan,spot pamuk iplik,spot polyester iplik,spot ip alanlar,spot ip alan,spot likralı kumaş,spot likralı iplik alan,spot çorap ipliği,parti çorap ipliği,stok çorap ipliği,parti çorap ipi,çorap ipi alanlar,çorap ipi alan,çorap ipliği alanlar,

 iplik alan, iplik alınır

Spot iplik alanlar,spot iplik alan,spot iplik,spot dikiş ipliği,spot akrilik iplik,spot akrilik kumaş,akrilik iplik alan,spot pamuk iplik,spot polyester iplik,spot ip alanlar,spot ip alan,spot likralı kumaş,spot likralı iplik alan,spot çorap ipliği,parti çorap ipliği,stok çorap ipliği,parti çorap ipi,çorap ipi alanlar,çorap ipi alan,çorap ipliği alanlar,
Pamuk ipliğin çok az “etkisi” vardır ve polyester gibi diğer mevcut ipliklerden daha zayıftır. Ancak hafif, hassas projelerde kullanım için mükemmel olabilir, çünkü genel olarak ipliğin çalıştığınız kumaştan daha zayıf olmasını istersiniz, bu nedenle dikişlerdeki herhangi bir baskı, kumaşın yırtılması yerine ipliğin kopmasına neden olur.

Şahsen pamuk ipliğinden pek yararlanamıyorum çünkü elimde çok çeşitli renkler yok. Sahip olmak güzel olsa da, dikiş projeleri için nadiren ‘sahip olunması gereken’ bir şeydir.

İpek iplikle dikmek mi?

iplik alan firmalar, parti iplik alınır, iplik alım satımı,iplik alan iplikçi,likralı iplik,kompak penye iplik, parti iplik alan, dikiş ipliği alınır, iplik çeşitleri, iplik fiyatları, 30/1 iplik,karde iplik ne demek, openend iplik ne demek, dikiş ipliği alınır,tuana iplik alan, kot ipliği,120 numara iplik ,simli iplik, iplik alınır satılır, coats iplik, penye ipliği, muz iplik


İpek iplik alımı yapanlar çalışmak için güzel bir ipliktir; dikiş ipi alanlar makinesinde hem açık hem de kapalı. El dikerken ağırlıklı olarak ipek iplik kullanıyorum; kenar bastırma, teyelleme (teyelleme), ilikler ve terzilik işleri. İpek iplik çok pürüzsüzdür, bu nedenle en hafif en hassas kumaşlarda bile iz bırakmadan hareket eder ve çok güçlüdür (özellikle balmumu ile birlikte kullanıldığında), çok çeşitli el dikişi projeleri için mükemmel bir seçimdir.

Üst dikiş ipliği için kullanılır?
Üst dikiş ipliği, adından da anlaşılacağı gibi üst dikiş için uygundur. Üst dikiş için standart iplik kullanılabilmesine rağmen, daha kalın olan üst dikiş ipliği, daha ağır kumaşlarda kullanım için mükemmeldir ve dikişe dekoratif bir görünüm sağlar.

Üst dikişi tamamlarken, dikiş makinesinin üst kısmına üst dikiş ipliği ve normal bir masura ile çalıştığınızdan emin olun. İğne deliğinin ipliğin geçmesine yetecek büyüklükte olması için bir üst dikiş iğnesine ihtiyacınız olacaktır. Daha iyi bir sonuç elde etmek için dikiş uzunluğunuzu artırmayı deneyin; Genel olarak konuşursak, kumaş alan ne kadar kalınsa, gerekli dikiş uzunluğu o kadar büyük olur (standart 2-2,5 mm’lik dikiş uzunluğu, denim ve kanvas gibi kalın kumaşlarda kaybolur).

Ekstra güçlü iplik ne zaman kullanılır?

Ekstra güçlü iplik satın alan yerler günlük dikiş projelerinin çoğu için uygun olmasa da kullanmaktadır. Özellikle ev dekorasyon projeleriyle çalışırken. İplik, çok fazla aşınma ve yıpranmaya dayanabilen daha kalın, daha güçlü bir polyester iplik satın alan olarak yapılmıştır. Zorlu onarım çalışmalarının yanı sıra denim, deri ve kanvas kumaşlarda kullanım için mükemmeldir.

İPUCU: Elinizde uygun bir üst dikiş renginiz yoksa, üst dikiş için ekstra güçlü iplik kullanmak mümkündür.

Dekoratif ipliklerle dikiş (metalik ve nakış)?
Metalik ve nakış iplikler makine veya el nakışları için mükemmeldir ve giysiler ve ev dekorasyonu projelerinde dekoratif detaylar oluşturur. Çok çeşitli farklı iplikler ve mükemmel bir renk yelpazesi ile seçim konusunda şaşkına dönmelisiniz.

İpliğin dökülmesini ve kopmasını önlemek için metalik ve nakış iplikleriyle çalışırken özel bir iğne kullanmayı unutmayın.

En iyi ipliği mi seçiyorsunuz?

İp alımı yapan,ip alımı yapanlar,iplik kim alır,ip alan yerler,ip alan kişiler,
Öyleyse, projeniz için en iyi iş parçacığını seçerken ne düşünmeniz gerekiyor:

✓kumaş özelliklerini düşünün, kumaşınız dokunmuş mu yoksa örülmüş mü, hafif mi yoksa ağır mı?

✓iplik alımı yapanlar.

✓ipliğin ağırlığı kumaşın ağırlığına uygun olmalıdır

✓bazı dikiş uzmanları, ipliği kumaşın lif içeriğiyle eşleştirmenizi önerir (pamuk ipliği pamuklu kumaşa)

✓çoğu zaman çok amaçlı bir polyester iplik çalışacaktır

✓ucuz ipliklerden uzak durmaya çalışın, ipliklerle çalışırken genellikle ödediğinizin karşılığını alırsınız

✓renk seçimi size kalmış; Bir renk uyumu elde etmek veya dekorasyon olarak kontrast renkte bir iplik kullanmak ister misiniz?

Unutmayın… Çoğunlukla çok amaçlı polyester iplik işi yapar ve ödediğinizin karşılığını alırsınız.