"> ...
  • Anasayfa
  • https://www.facebook.com/kumas.alim.359126
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905357186113
  • https://www.twitter.com/@cahilchela1
  • https://www.instagram.com/yagmurtekstil44
  • https://www.youtube.com/channel/UCi0daJ3TF0oBA-UT6xE7ODA
ürünler
Linkler
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam250
Toplam Ziyaret625736

Tela alanlar | 0535 718 6113 | tela alınır | tela alım satımı

Tela Alanlar, Parti kumaş alanlar - Yağmur tekstil, tela alınır, tela alım satımı yapılır.Raşel tela,bez tela,ipli tela, çizgili tela,kağıt tel alınır.Tela alan telacılar...

TELA ALANLAR VE TELA ALIMI YAPANLAR OLARAK İSTANBUL KUMAŞ ALAN TEKSTİL HER TÜRLÜ TELA ALINIR 05357186113

TELA ALANLAR

Tela Alanlar, kıyafetlere istenilen sertliği ve düzgün görünümü sağlayan kumaşa kalite kazandıran farklı yöntemler kullanarak iki kumaşı birbirine yapıştıran ara katmandır.

 tela alınır, tela alanlar

Birçoğunuz hazır giyim sektöründe öncü markalardan hoşunuza giden ürünleri satın alır ancak bu ürünlerin nasıl dikildiği ve hangi yöntemler kullanılarak bir bütün haline geldiği hakkında çok da bir bilgiye sahip olmamaktayız. Bir kıyafeti oluşturan onlarca malzemeden bir tanesi de teladır tela alanlar nedir? bir kıyafetin hangi bölümünde bulunur.

tela alanlar ; 05357186113, istanbul tela alan telacılar

Pantolon parçalarında ve yakalarda gömlek manşetlerinde sıklıkla kullanılan tela farklı alanlarda kullanılır. Peki tela alımı yapanlar nedir ve tela türleri neler dokumasız nonwoven telalar, dokuma telalar, örgü telalar olmak üzere 3 türden oluşan telalar kullanım amacı olarak aynı işlevi görür. Sertlik ve yumuşaklığa göre kullanım alanları farklılık gösterebilir.

İşlem yapılan kumaşa hacim ve sertlik kazandıran tela alınır giysiye biçim kazandırır ve yıkama ütülenme ve karşılaşabileceği tüm işlemlerde kumaşa destek vererek hacmini kaybetmemesini ve istenilen görünüme ulaşılabilmesini sağlar. Çok eski zamanlardan itibaren tekstil sektöründe kullanılmaya başlanan telalar özellikle gömlek ve pantolon yakaları elbise formlarında etek uçlarında vazgeçilmez ürünlerden bir tanesi olmuşlardır. Doğal ve yapay liflerden elde edilen tela son dönemde kullanımı oldukça sıklaşan nonwoven tekniği ile elde edilmeye başlanmış ve elyaf tülbent şeklinde kullanıma hazır hale getirilmiştir. İki tarzda kullanılan tela alımı satımı yapanlar kaplama ve kumaş yapısıyla karşımıza çıkmaktadır. Kaplama olan tela alanlar tutunmayı sağlayan yapıştırıcı yüzeyleri ile kullanılırlar ve iki kumaşı birbirine yapıştırırken kağıt bölge ütülenir renk içerisindeki katı madde sıvılaşır böylelikle iki kumaşı birbirine yapıştırarak istenen şekli ve hacmi kumaşa kazandırır. Kumaş tela ise yine tekstildeki kumaşın birbirine tutunmasını ve hacim kazanmasını sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. tela alanlar,tela alınır,raşel tela alanlar,şifon tela alanlar,kağıt tela alanlar,bez tela alanlar,kıl tela alanlar,parti tela alanlar,

Nonwovan ürünlerden elde edilen kumaş tela alanlar, kumaş bağlama türlerine göre birçok türe sahiptir. Bu türlerden bir tanesin ısıyla bağlanmış telalardır ve bunlar uygun maliyete sahip zayıf direnci yumuşak dokularda kullanılan telalardır. İkincisi kimyasal bağlama ile bağlanmış telalardır ve bu kadar sert dayanıklı kemer ve nakış gibi işlemlerde kullanılan ürünlerdir. Dikiş ve tekstil malzemeleri hakkında bilgisi olmayan birçok kişinin aklına takılan tela nedir? sorusunu büyük ölçüde cevaplandıktan sonra tela hakkında daha geniş bilgiye sahip olmak isteyenler için kaplama türlerine göre tela kime satabilirim; sıvama toz noktalı telalar, sıcak eriyik noktalı tela alan firmalar, pasta noktalı telalar, çift noktalı olmak üzere 5 şekilde üretilmektedir.

Dokuma telalar ise genellikle kabanlarda, ceketlerde ve dış giyim için kullanılan ürünlerde göğüs, boy önünde güzel bir görünüm kazandırmak için kullanılan telalardır ve bunlar lifleri, iplik kalınlığı, dokuma yapısı, kumaş ağırlıkları, dokuma sıklığı açısından farklılık göstermektedir. Örgü tela kim alıyor ise dış giyim ürünlerinde ağırlıklı olmak üzere kullanılan telalardır ve düz örgü, yuvarlak örgü, çözgülü örgü şeklinde türleri bulunmaktadır.

TELA NASIL ALIRLAR VE NE ŞİKİLDE ALIRLAR DİYE DÜŞÜNENLERE
tela alanlar,tela alınır,raşel tela alanlar,şifon tela alanlar,kağıt tela alanlar,bez tela alanlar,kıl tela alanlar,parti tela alanlar,